Opublikowane w: Sierpień, 2017

Czy ETPCz stosuje przesyłki polecone?

Z uwagi na długi czas oczekiwania na odpowiedź Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w przedmiocie przyjęcia lub nieprzyjęcia skargi, coraz częściej zadajecie nam Państwo pytanie, czy korespondencja z ETPCz przesyłana jest listami poleconymi. Skarżący musi wiedzieć, iż informacje z ETPCz przesyłane są listem zwykłym (tzw. ekonomicznym) priorytetowym. Próżno więc oczekiwać listonosza z listem poleconym […]

Sprawa Mikhno przeciwko Ukrainie

Omówienie orzeczenia zapadłego w niniejszej sprawie znajduje się pod poniższym adresem: http://www.hfhr.pl/wp-content/uploads/2016/11/Omowienie_orzeczenia_Mikhno_przeciwko_Ukrainie-1.pdf Informujemy wszystkich, iż niniejsze omówienie chronione jest prawem autorskim, a jego twórcą jest Sz. P. Marek Antoni Nowicki. Życzymy miłej lektury.

Sprawa Muršić przeciwko Chorwacji

Omówienie orzeczenia zapadłego w niniejszej sprawie znajduje się pod poniższym adresem: http://www.hfhr.pl/wp-content/uploads/2016/10/Omowienie_orzeczenia_Mursic_przeciwko_Chrowacji.pdf Informujemy wszystkich, iż niniejsze omówienie chronione jest prawem autorskim, a jego twórcą jest Sz. P. Marek Antoni Nowicki. Życzymy miłej lektury.