Opublikowane w: Listopad, 2015

Termin na wniesienie skargi do ETPCz przypadający na dzień świąteczny wypadający w poniedziałek

Kontynuując udzielanie odpowiedzi na mnożące się pytania dotyczące terminów na wniesienie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, rozwiązujemy kolejny przypadek, który sprawił trudność jednemu ze zgłaszających się do nas Skarżących. Skarżący ten zapytał co w przypadku, gdy termin na wniesienie skargi do ETPCz przypadnie np. na dzień 1 listopada, który wypadnie w poniedziałek. […]

Sprawa Manole i Romanian Farmers Direct przeciwko Rumunii

Omówienie orzeczenia zapadłego w niniejszej sprawie znajduje się pod poniższym adresem: http://beta.hfhr.pl/wp-content/uploads/2015/10/omowienie_orzeczenia_manole_przeciwko_rumunii.pdf Informujemy wszystkich, iż niniejsze omówienie chronione jest prawem autorskim, a jego twórcą jest Sz. P. Marek Antoni Nowicki. Życzymy miłej lektury.

Sprawa Yakovenko przeciwko Ukrainie

Omówienie orzeczenia zapadłego w niniejszej sprawie znajduje się pod poniższym adresem: http://beta.hfhr.pl/wp-content/uploads/2015/10/omowienie_orzeczenia_yakovenko_przeciwko_ukrainie.pdf Informujemy wszystkich, iż niniejsze omówienie chronione jest prawem autorskim, a jego twórcą jest Sz. P. Marek Antoni Nowicki. Życzymy miłej lektury.